Kategoriler

5 Ekim 2014 Pazar

LUX5: Direniş & NEFES SERİSİ: Benimle Kal Yorumu / Vlog


Merhabalar! Bugün Lux Serisi'nin Final Kitabı Direniş'i ve Nefes Serisi'nin ikinci kitabı Benimle Kal'ı yorumlayacağım.

Not: Videoda saçlarım eski insanlar gibi görünüyor ajsfdhg Bunu bende biliyorum,bu videoluk dikkat edeceğiniz tek şey kitaplar olursa mutlu olurum,çünkü saçlarım iğrenç durumdaymış -_-Eveet,Direniş hakkında diyebileceğim pek birşey yok açıkçası.Sonuçta Final kitabıydı,spoiler vermek istemedim,bu yüzden kısacık bir yorum oldu.

Kapak yüzünden bir puan kıracağım,videoda kaç puan kıracağımı zaten söylemiştim.Ama şu an videodaki Direniş'e verdiğim puanı unuttum :D

Final kitabıydı.Biraz daha aksiyonlu olmasını beklerdim açıkçası.Daemon ve Kat'in müthiş ilişkilerini okumak yine de güzeldi.Hatta müthişti.

Kitabı yüzümde kocaman bir sırıtışla okuduğumu itiraf edebilirim ^_^
DİRENİŞ'İN PUANI: Benimle Kal hakkındaysa...Söyleyebileceğim az buz şey var.Bunlardan birisi kitaptaki her karakterden nefret ettiğim.

Sizde her karakterden nefret ettiniz mii,bilmek isterim.Ayrıca Benimle Kal'ın video olarak yorumunu ben yaptım ama,yazılı olarak yorumunu da kardeşim gibi gördüğüm birisine yaptıracağım.

Gizeeeemmmm :3

Gizem Akbaş,Benimle Kal'ın yorumunu yazı şeklinde yapınca,o yoruma da buradan ulaşabilirsiniz.


NOT: BU YORUM TAMAMİYLE GİZEM AKBAŞ'A AİTTİR.BENİ KIRMADI VE O DA YORUMUYLA DESTEK VERDİ,UMARIM OKURSUNUZ.BEN ÇOK BEĞENMİŞTİM :D


"Önceliklee , bu kitap serisini bana tavsiye eden Sıla'ya kocaman öpücükler yolluyorum.Şöyle ki , ben bu seriyi ondan daha sonra okumaya başladım. Ancak ikinci kitabı okumadan önce beni bekledi. Ve birlikte okumaya başladık. Bunun için çok mutluyum. Ancak kitabı benden önce bitirdi ve bende bazı problemler yüzünden biraz geç bitirdim. Yoksa kitabı 3 saate bitirebileceğime emin olabilirsin cici arkadaşlar.-Şirin kız gülüşü.-

İlk kitaptan başlıyorum.(Dikkat Spoiler çıkabilir.)

İlk kitap , yani Tut Elimi gayet güzel bir başlangıç yapmıştı açıkçası. Çoğu olayı kitaba sığdırabildiklerini düşünüyorum. Ancak kitabın sonlarına yakın bir kısımda ana karakterlerin birinin kısa süreli göç etmesiyle(!) benim okuma serüvenimin sıkıcı ve beddualı kısımları başladı diyebilirim. Etmediğim beddua kalmadı. Sonra elime ikinci kitabı bir aldım. Baktım ki tüm beddualarım tutmuş.

Oturdum ağladım arkadaşlar.

İkinci kitapta Emma'ya karşı öyle bir nefret beslemişim ki , bir ara "Ah şu Carol gelse de oklavayı sırtında kırsa inşallah!" diye beddua ettiğimi hatırlıyorum.Sonra dedim Allah'ım tüm beddualar tuttu bu niye tutmadı şimdi. Bunun neyi eksikti? -Ağlayan ifade.-


Açıkçası Benimle Kal'ı okurken "Hepinizden nefret ediyorum." modundaydım. Yazık Evan da arada kaynadı yavruceyizim.
Evan var ya bildiğiniz saf kocalar gibi. Kafasına vur ekmeğini al çocuğun. Yazık , saf tabi.

Ama karakterler arasında en sağlam kişilikli olanın Evan olduğunu düşünüyorum.

Emma'ya ettiğim bedduaların haddi hesabı yok.Rachel(Emma'nın validesi.)'in ayık olduğu bir zaman dilimi yok diyebilirim.Olaya Rachel tarafından bakıldığında Emma'nın her şeye müstahak olduğunu düşünebilirsiniz.
Ve Jonathan.

Rachel'in namı değer sevdiceği.

Jonathan'ın kabuslarından dolayı uykusuzluk problemi var. Ve şimdi tesadüfün büyüğüne bakın ki aynı problemden Emma'da da mevcut.

İkisi de gecele uyuyamadığı için salonda televizyon seyrediyorlar ve bir süre sonra dert ortağı oluyorlar.Rachel de safım, yukarıda mışıl mışıl uyuyor.

Son bir şeyler döndüğünü tabi ki anlıyor.Ama o aldatıldığını düşünüyor. Ancak yapılan şey tele satış reklamları izlemek. Müthiş bir şekilde Türk dizilerini andırmıyor mu?

Ancak olaya Emma tarafından baktığımdaysa Rachel'den nefret ediyorum. Dolayısıyla ben Evan'ın gözünden bakıp hepsinden nefret ediyorum. 

Nasıl fikir ama?

Bu süre zaafı içinde olaylar yavaşlıyor ve aynı döngüde ilerliyoruz. Yani bu döndü de , bir yere kadar. İnsanı illallah ettiriyor. Okuma hevesinizden kırıntı kalmıyor.

Ama okuyun. İnsan yeni küfürler keşfediyor. Hatta geçen bulduğum bir küfürün patentini almayı düşünmüyorum değil.
Ve üçüncü kitabı almak üzere gariban gariban kitap mağazasına yol alıyorum.

Mağazaya girip havalı bir haraketle kitabın ismini söylüyorum. Satış elemanı elime kitabı getiriyor.
Üç yüz bilmem kaç sayfa.

Sövme ve beddua töreni.

" 1 yılda bu kadar mı yazdın? Allah senin belanı versin."

"Kahrol!"

İstiklal Marşı ve kapanış.
Kitap şuan melül melül bana bakıyor bende garibana bakıyorum. Elime almaya korkuyorum ama fazlaca okumayı istiyorum.
Okuyacağım da.
Ama ikinci kitapta olanları sindirebildiğim vakit.

Seriyi tavsiye ediyorum. Böyle konuşuyorum falan ama okuyun. En azından bazı dersler alıyorsunuz.-Bilge bakışı.-

Ve Sıla , bunu blogunda yayınladığın için sana tekrar teşekkür ediyorum. Öperim!

Sağlıcakla kalın.

-Gizem

BENİMLE KAL'IN PUANI: Lütfen sizde bu iki kitap hakkındaki görüşlerinizi buraya yazın :D Sizlerle konuşmak çok eğlenceli çünküü :3 Hepiniz çook seviyorum,bir sonraki gönderide görüşmek üzere! <3

4 yorum:

 1. Selaaam. :D Ay resmen şu Benimle Kal hakkındaki düşüncelerimin tercümanı olmuşsun! Onun hakkındaki düşüncelerimi zaten yorum olarak yayınlayacağız , dolayısıyla şimdi bahsetmeme gerek yok sanırım. :D
  Ama şunu bilmelisin ki arkadaki kitapların çok cool duruyor be kanka!
  Şunu da bilesin , bence Benimle Kal'a 4 puan biraz çok gibi. En azından 3 olabilir. Tabi kişiye göre değişir o ayrı.
  Ve o kardeşin gibi gördüğün kız seni öper.-Cici gülüş.-
  Haydi öptüm kitap okuyan tosbağa! :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap.Okuyan.Tosbağa.Mı? Really? sdfaksdgkh -Yorumun karşısında mutlu mutlu sırıtan kardeşin seni öper.-

   Sil
 2. Merhabaa!!!! Mimlendin yaparsan sevinirim. http://bintatliyil.blogspot.com.tr/2014/10/etkinlik-book-challenge-tag.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hey!! :D Mim için teşekkürler,yapacağım ^_^

   Sil